توجه داشته باشید، باوجود این‌که تجزیه‌وتحلیل خواب‌ها امری بسیار ذهنی است، این مطلب می‌تواند درباره علت دیدن خواب‌هایی درباره مرگ و چرایی تکرار این‌گونه خواب‌ها، به شما بینش و اطلاعاتی ارائه دهد.

تعبیرخواب‌های مربوط به مرگ چیست؟

به گفته سامبر، خواب‌های مربوط به مرگ غالباً می‌توانند نشان‌دهنده «پایان نمادین یک رویداد مانند مرحله‌ای از زندگی، یک شغل و یا یک رابطه» باشند.

او می‌گوید که خواب در مورد مرگ می‌تواند نشان‌دهنده تلاش برای مقابله با اضطراب درونی و یا مقابله با خشم نسبت به خود فرد هم باشد. سامبر خاطرنشان می‌کند: «بااین‌حال خواب‌ در مورد مرگ، به این معنا نیست که فرد واقعاً به‌زودی خواهد مرد.»

 خواب مرگ ممکن است پایان نمادین یک رویداد مانند مرحله‌ای از زندگی، یک شغل و یا یک رابطه باشد

خواب‌های مربوط به مرگ، چه چیزی در مورد شما می‌گویند؟

سامبر می‌گوید: «مانند همه خواب‌های دیگر، خواب‌های مربوط به مرگ نیز فرصتی برای درون‌نگری و رشد هستند». او اضافه می‌کند که در صورت دیدن خوابی در مورد مرگ، از خودتان بپرسید که آیا نگران چیزی هستید؟ و یا نسبت به خودتان یا شخص دیگری، احساس عصبانیت می‌کنید؟

سامبر می‌گوید: «با دیدن خواب مرگ ممکن است متوجه شوید که بخشی از وجود شما، با تصور مرگ یا پایان نسبت به مسئله‌ای مهم در زندگی، مضطرب است. شما این فرصت را دارید که نگاهی به درون خود بیندازید، خود را ارزیابی کنید و در صورت نیاز، تغییراتی در خود ایجاد کنید.»

آیا می‌توان دیدن یا ندیدن خواب مرگ را کنترل کرد؟

سامبر عقیده دارد که برای جلوگیری از دیدن خواب مرگ و یا القای چنین خوابی به ذهن، هیچ راهکاری وجود ندارد. از نقطه‌نظر او، خواب دیدن راهی است که ناخودآگاه شما از طریق آن، از دل زمان و مکان، به‌سوی خودآگاه حرکت می‌کند.

خواب دیدن به شما کمک می‌کند که به چیزهایی درباره خودتان پی ببرید و بخش‌های توسعه‌نیافته شخصیت خود را رشد دهید. تنها راه دوری از هر چیزی که از ناخودآگاه ریشه می‌گیرد، این است که به درون خود بپردازید و تلاش کنید با آن در صلح و آرامش باشید.

ترس از مرگ چگونه در خواب مرگ خود را نشان می‌دهد؟

سامبر معتقد است که انسان‌ها اغلب نمی‌توانند نسبت به مرگ خود با قطعیت صحبت کنند. بسیاری از مردم همواره با نگرانی اساسی در مورد مرگ زندگی می‌کنند. آن‌ها از خود می‌پرسند این اتفاق قرار است چه زمانی روی دهد؟ آیا مرگی همراه با درد خواهند داشت؟ بعد از مرگ چه چیزی در انتظار آن‌ها خواهد بود؟

بنابراین، ذهن شما به‌طور مداوم هم از طریق هوشیاری و ضمیر خودآگاه و هم از طریق تجربیات ناخودآگاه، به دنبال یافتن پاسخی برای این سؤالات و حل این مسائل است. خواب‌های مربوط به مرگ، نشان‌دهنده تلاش ناخودآگاه شما برای آگاهی از این ترس و تسلط بر آن است.

خواب‌های مربوط به مرگ، نشان‌دهنده تلاش ناخودآگاه شما برای آگاهی از این ترس و تسلط بر آن است

چه کسانی بیشتر در مورد مرگ خواب می‌بینند؟

افرادی که خواب مرگ را می‌بینند، کسانی هستند که یا وارد مرحله‌ای نامعلوم از زندگی خود شده‌اند و یا در حال خارج شدن از چنین مرحله‌ای هستند. چنین وضعیتی ممکن است مرحله‌ای بحرانی از زندگی و زمان روبرو شدن با تغییراتی بزرگ باشد. به سر بردن در چنین مرحله‌ای، باعث ایجاد ترس و اضطراب از ناشناخته‌ها می‌شود و این ترس و ناامنی خود را در خواب‌های مرگ نشان می‌دهد.

آیا دیدن مرگ در خواب، نشانه مرگ قریب‌الوقوع در زندگی واقعی است؟

سامبر در مورد باور و افسانه دیدن مرگ در خواب و ارتباط آن با مرگ قریب‌الوقوع فرد در زندگی واقعی، با قطعیت می‌گوید: «این افسانه‌ای کلاسیک در فرهنگ عامه است! چنین چیزی در فیلم ماتریکس درست است، اما در زندگی واقعی حقیقت ندارد».

بر اساس نظر سامبر، واقعیت این است که شما نمی‌دانید پس از مرگ چه اتفاقی برایتان خواهد افتاد. بنابراین خواب‌های مربوط به مرگ معمولاً بلافاصله قبل یا بعد از تجربه مردن در خواب، به پایان می‌رسند.

مثلاً زمانی که کوسه‌ای در خواب، شما را گاز می‌گیرد یا اسلحه‌ای به سمت سر شما نشانه می‌رود، خواب شما به پایان می‌رسد، چون کامپیوترِ ذهن، داده کافی برای کامل‌ کردن این اتفاق و شبیه‌سازی آن ندارد.